Treff i Engelsviken 29.08.2015

Hallberg-Rassy klubben hadde invitert til treff i Engelsviken lørdag 29. august. Tross ganske barske vindforhold, hadde 6 Hallberg-Rassybåter fortøyd lørdagen, mens andre kom i bil fordi båten av ulike grunner ikke kunne brukes. I alt var vi 16 personer på treffet. På programmet sto foredrag av Jon Erik Saugen om Shetlandsturen han og hans kone Norma gjennomførte i sommer sammen med Åsmund Tveit. Dessverre måtte Jon Erik melde sykdomsforfall, men Åsmund holdt foredraget i flott stil så ingen skulle tro at han var “stand in”.

Etter foredraget benket vi oss ved langbord i Engelsviken Brygge Fiskerestaurant og hadde et lekkert måltid der. Stemningen var svært god og praten gikk om sommeren som snart er over og alt som hadde hendt i løpet av den, og en del planer for neste sesong ble nok også testet ut.

Søndagens hjemseiling foregikk i rolige forhold og så er neste mulighet for å treffe medlemmer i klubben vår treffet på Båter i Sjøen med etterfølgende middag for de som kan og har lyst.b7

DSC_1886 DSC_1887 DSC_1888 DSC_1919 DSC_1883